Květen 2008

Zajdové:))))) mazeeeeeeec

30. května 2008 v 17:35 | shagy


Akon

30. května 2008 v 15:07 | akon |  Zpěváci

Akon

rapper, zpěvák

Datum narození: 14.10. 1981 (26 let) Místo narození: St. Louis, Missouri, USA Znamení: Váhy
Přezdívka: Akon, jeho pravé jméno: Aliaune Thiam Akon je muslim a syn jazzového bubeníka, který se jmenuje Mor Thiam. Do sedmi let žil v Dakaru,Senegal a od sedmi v New Jersey.Akon byl také vyhlášený crack-kokainový dealer. Svoje debutové album Trouble vydal v roce 2004, obsahovalo songy jako Locked up (Remix) (ft.Styles P) , Lonely,Bananza,Pot of gold a Ghetto. Song Ghetto se stal rychle radio hitem,byl remixován z verze od legendárních raperů Notorious B.I.G., 2 PAC. Americký zpěvák se senegalskými kořeny Akon, jenž na sebe před dvěma lety upozornil debutem Trouble, se na druhém albu pohybuje uvnitř trojúhelníku s vrcholy v hiphopu, r&b a (dancehall) reggae, ale v takto vymezeném hudebním prostoru najdete i jiné ohlasy.
Akon-Smack that
Akon-Don´t matter

Ohňostroj

30. května 2008 v 9:27 | shagy

Karlík a továrna na čokoládu

30. května 2008 v 9:15 | shagy

Karlík a továrna na čokoládu

Podivín Willy Wonka je proslulý svou továrnou na výrobu čokolády, kterou zásobuje celý svět. V továrně však již dlouho nikdo nebyl, ani nikdo neví, co se tam vlastně odehrává.
Před lety totiž několik lidí ukradlo jeho tajné recepty, což Wonku namíchlo natolik, že vyhodil všechny zaměstnance a továrnu zavřel. Později jí opět spustil, ale již bez zaměstnanců. Tedy jen zdánlivě. Na své cestě do hlubin tropického pralesa se setkal s domorodým kmenem Umpa Lumpa, se kterým se dohodl, že se všichni Umpa Lumpové odstěhují do jeho továrny a tam budou pracovat i bydlet.
Když byla továrna zase v plném provozu, vyhlásil Wonka zvláštní soutěž pro děti. Pět šťastných mohlo v čokoládě najít zlatou vstupenku, která umožňovala ztrávit celý den ve Wonkově továrně. Jedním z nich je i hlavní postava filmu - Karlík. Karlík je z chudé rodiny a čokoládu si může dovolit jen velmi zřídka. Bydlí s rodiči a prarodiči v polorozpadlém domečku, který je ve filmu udělán naprosto úžasně. Řekl bych, že je to stěžejní objekt první poloviny filmu.
Kromě Karlíka jsou ostatní děti, které vyhrály, nevychovaní spratci. Wonka je za to také po zásluze odmění. Nikdo z nich nedopadne dobře. Wonka má totiž velmi zvláštní způsoby a smysl pro humor. Čokoládová pohádka se může snadno změnit v čokoládové peklo.
I když se film může na první pohled zdát, jako jedna velká počítačová animace, opak je pravdou. Celá Wonkova továrna byla vytvořena reálně bez počítačových triků a to včetně scén s veverkama, které prý byly pro ten účel speciálně vycvičeny. Johnyho Deppa jsem hledal celý film - marně. S Wonkovou maskou prostě nebyl k poznání. Co mě moc nebavilo, byly tanečně-hudební scény Umpa Lumpů. To ovšem souvisí s mojí nenávistí k muzikálům, takže se vám třeba líbit budou. Jinak je to moc fajn film - zajímavý, netradiční, doporučuji.

O filmu:

Karlík a továrna na čokoládu
USA / Velká Británie, 2005, 106 min
Oficiání web: Charlie and the Chocolate Factory
Režie: Tim Burton
V hlavních rolích: Freddie Highmore, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, James Fox, David Kelly, Christopher Lee, Missi Pyle, Noah Taylor, Annasophia Robb

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

30. května 2008 v 9:04 | shagy

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

Pokračování úspěšné komedie na motivy komixových postaviček Asterixe a Obelixe nás tentokrát zavádí do Alexandrie, odkud vládne egyptskému lidu krásná Kleopatra. Její milenec Caesar ji však dráždí uštěpačnými poznámkami na účet Egypta až se Kleopatra nechá vyprovokovat k sázce: Egypťané musí za 3 měsíce postavit Caesarovi palác větší a přepychovější, než Caesar Palace v Římě.
Hlavní postavou tohoto filmu není ani Kleopatra, ani Caesar, možná ani Asterix s Obelixem, ale docela nenápadný architekt Nuberobis, jehož který dostane za úkol, v tom nesplnitelném termínu, palác postavit. Když se mu to povede, bude zasypán zlatem, v opačném případě sežrán krokodýli. Numerobis dobře ví, že za tři měsíce stihne sotva udělat plány. Aby úkol splnil, potřebuje nějakou kouzelnou moc. A v tom si vzpomene na druida Panoramixe s kouzelným nápojem.
Vypraví se tedy na sever do Galské vesnice a po dlouhém přemlouvání si do Alexandrie přivede Asterixe, Obelixe, Panoramixe s kouzelným nápojem a ještě jejich mopslíka. Ani s kouzelným nápojem to však není tak jednoduché, jak se zdálo. Je prostě příliš mnoho lidí, kterým by se hodilo, kdyby palác za tři měsíce nestál. V první řadě je to Caesar, který do Alexandrie pošle římské vojsko, aby se snad nestavělo příliš rychle. V druhé řadě je to architekt Amombofis, který je zhrzen tím, že zakázku nezískal on. A protože má v Egyptě dobré kontakty, dokáže to Nuberobisovi pořádně zavařit.
Mise Kleopatra je komedie, u které se budete mlátit smíchy od začátku do konce. Tvůrci filmu se u toho rozhodně nenudili a není tam snad jediné hluché místo. Když k tomu přidáme krásnou Monicu Bellucci v roli Kleopatry nedá se tomuto filmu téměř nic vytknout. Prostě komedie, jak má být. Nicméně znalci kresleného Asterixe a Obelixe by jisté námitky mít mohli, protože tento film se už předlohy drží jen jedním prstem.
Velká část gagů je založena na narážkách na jiné filmy. Přitom je to provedeno tak nějak přirozeně, takže kdo dané filmy nezná, patrně si jich nevšimne. Něčeho si všimnete také až po opakovaném shlédnutí. Výborná jsou rovněž různá zkomolená jména. Koktavý Numerobis je pak výbornou třešničkou na dortu. Úplně na závěr pak musím pochválit český dabing, který bravůrně zvládl transformaci všech těch francouzských vtipů do češtiny, což jistě nebylo jednoduché.

O filmu:

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (Asterix & Obelix: Mission Cleopatre)
Francie / Německo, 2002, 107 min
Režie: Alain Chabat
V hlavníh rolích: Gerard Depardieu, Christian Clavier, Monica Bellucci, Claude Rich, Alain Chabat, Edouard Baer, Marina Fois, Bernard Farcy, Edouard Montoute, Chantal Lauby, Zinedine Soualem, Mathieu Kassovitz, Louis Leterrier, Claude Berri


Muži v černém

30. května 2008 v 8:55 | shagy

Muži v černém

Bláznivá sci-fi komedie převážně o mimozemšťanech, agentech v černém, čerstvě narozené chobotničce a obřímu švábovi. A takké o krásné patoložce, které MiB pravidelně gumují paměť.
Ať o tom víte nebo ne, ať tomu věříte nebo ne, na Zemi jsou mimozemšťani. Jezdí sem zhruba od 60. let a momentálně jich tu máme registrovaných kolem 1500. Většina z nich tady hledá politický azil nebo si Zemi oblíbili a prostě tady žijí. Nevěřili byste, kdo všechno ze slavných osobností není pozemského původu. Jsou však i mimozemšťani zlí, a nejen proto tady máme muže v černém, men in black neboli MiB.
MiB jsou tu proto, aby chránili pozemšťany a to nejen před mimozemšťany jako takovými, ale zároveň před pravdou. Aby lidé žili na Zemi šťastně, není žádoucí, aby o existenci mimozemšťanů věděli. Tomu, kdo se k nějaké akci MiB náhodou nachomýtne, jsou nekompromisně vymazány poslední vzpomínky. Není to nic hrozného, rozstvítí se červené světýlko a jdete dál s čistou hlavou.
Agent K už má jako MiB něco odslouženo a hledá za sebe náhradu. Tou má být nový agent J, bývalý policista. Celý film je vlastně o tom, jak tito dva agenti pracují spolu, než se J zaučí. Problematické mimozemšťany likvidují a ty spořádané chrání. Při tom ze sebe chrlí vtipné hlášky a totéž dělají i ufouni.
Hlavní zápletkou filmu je ale vzácný předmět nazývaný galaxie, který na zem přivezl arquiliánský princ. Bohužel se o tom dozvěděli Brouci (speciální odrůda zlých mimozemšťanů vyvinutých ze švábů) a ti prince zabili. K Zemi se blíží arquiliánský bitevník, který chce galaxii zpátky. Pokud ji však nedostane, raději ji zničí i s celou Zemí, než by ji nechal švábům...

O filmu:

Muži v černém
USA, 1997, 98 min
Oficiání web:
Režie: Barry Sonnenfeld
V hlavních rolích: Tommy Lee Jones, Will Smith, Linda Fiorentino, Vincent D'Onofrio, Rip Torn, Tony Shalhoub, Siobhan Fallon, Jon Gries, Debbie Lee Carrington

Román pro ženy

30. května 2008 v 8:48 | shagy

Román pro ženy

Laura si jako obvykle jen tak zaběhne ke své oblíbené kadeřnici a jí, jejím kolegyním a všem divákům během stříhání, barvení a foukání poví svůj "životní příběh", ve kterém postupně poznáváme dosavadní Lauřiny partnery...
... až se dostaneme k tomu osudovému, Oliverovi (Marek Vašut), bohémskému čtyřicátníkovi z reklamní branže. Ani zjištění, že jde o dávného milence Lauřiny mámy (Simona Stašová), oba neodradí od vztahu plného vášně. Podobně jako Laura (Zuzana Kanócz) i její ovdovělá máma se snaží najít muže, který ovšem mustí splňovat její náročné požadavky.
V první řadě by to neměl být Čech (s těmi Jana pro jejich "buranismus" naprosto skoncovala), musí mít rád všechny národnosti, nesmí si libovat ve zbraních, nesmí být proti potratům apod. Jana je žena světaznalá (polovinu svých replik má v angličtině nebo ve francouzštině), elegantní a z titulu svého věku by už měla být dostatečně uvědomělá. Ale v podstatě je stejně praštěná jako její o dvacet let mladší dcera. Podle mě je to nejsympatičtější a nejkomičtější postava z celého filmu (např. když už na pražském letišti mluví na stewardy anglicky, protože "cítí" svět). Simoně Stašové to navíc opravdu hodně slušelo!!
Jako v každém Renčově filmu nesmí chybět alespoň na pár vteřin se mihnuvší Jan Svěrák, tentokrát v roli číšníka. V té souvislosti si vzpomínám na vtipnou scénu, kterou možná ani nezachytíte. Jde o roztržku Olivera a Laury v čínské restauraci. Poté co Laura velmi živelně opustí restauraci, za Oliverovými zády zrovna nějakému hostu servírují "Bóbika" :-) V další vedlejší roli se objevuje Miroslav Donutil coby Lauřin a Janin soused Žemla, kterému je po většinu filmu vyhrazen k hereckým projevům pouze balkon. Jeho smutná postava (má nemocnou manželku, která je ve filmu pouze slyšet) ale dobře kontrastuje s bujarou náturou jeho sousedek, které na balkoně neustále suší své krajkové prádlo, případně slaví Den díkůvzdání...
Román pro ženy rozhodně není hlubokomyslnou sociální sondou, je to prostě "jen" komedie. Pokud se na něj s tímto vědomím vypravíte, tak by vás neměl zklamat. Já osobně ho hodnotím jako dobrou komedii se skvělým výkonem Simony Stašové.

O filmu:

Rok: 2004
Oficiální web: Román pro ženy
Režie: Filip Renč
Scénář: Michal Viewegh
Foto: Ben Renč
V hlavních rolích: Zuzana Kanócz, Marek Vašut, Simona Stašová
Délka: 100 minut

Nekecej a pádluj!

30. května 2008 v 8:40 | shagy

Nekecej a pádluj!

Lehce ulítlá komedie o trojici kamarádů, kteří se po letech setkávají na pohřbu čtvrtého z nich. Na jeho počest podniknou dobrodružnou výpravu za pokladem uprostřed americké divočiny.
Trojici hlavních postav tvoří drsňák, slušňák a sympaťák. Drsňák a sympaťák jsou si povahově dost podobní - oba dobrodružné povahy, jen tak je něco nerozhodí, v ničem nevidí problém. Slušňák z jejich party vybočuje - je menšího vzrůstu, je velmi opatrný a původně vlastně nikam nechtěl. Do celé akce byl zatažen proti své vůli, což svým kamarádům během cesty několikrát důrazně připomíná, přičemž vždy navrhuje, že by se mohli vrátit a tuto nesmyslnou infantilní akci zrušit.
Uprostřed divočiny, ale nelze na návrat pomýšlet, zvlášť, když přijdou o loď a okolní příroda se netváří zrovna přátelsky. Tedy až na medvědici velmi mateřské povahy, která se na chudáka slušňáka upne, jako na vlastní mládě. Místní šerif se také netváří nijak nadšeně, zvlášť když zjistí, že se tato trojka chystá do okolní divočiny. Trapeři v lesích, ze kterých se nakonec vyklubou velkopěstitelé marihuany, jsou pak opravdu těžký oříšek. Naopak příjemným zpestřením pro naše dobrodruhy jsou lesní ženy, které při dešti a bouři tančí zcela nahé na posvátném stromě. Kdyby si holily nohy, nebylo by jim co vytknout, jenže to lesní ženy nedělají :-)
Nekecej a pádluj je celkem fajn komedie. Není to nic světoborného, u čeho bych se potrhal smíchy, na druhou stranu to rozhodně není nuda. Jedná se o průměrnou rodinnou zábavu, která kombinuje road-movie a teenagerské a huličské komedie. Pár povedených gagů se tam určitě najde i když velkou část tvoří spíš narážky na jiné filmy. Děj filmu i pointa je však trošku naivní až infantilní. Pěkným okořeněním je pak prostředí americké divočiny, ve které se celý děj odehrává.

O filmu:

Nekecej a pádluj!
USA, 2004, 95 min Oficiální web: Without a Paddle
Režie: Steven Brill
V hlavních rolích: Matthew Lillard, Seth Green, Dax Shepard, Ray Baker, Rachel Blanchard

Můj auťák Brouk

30. května 2008 v 8:34 | shagy

Můj auťák Brouk

Můj auťák Brouk je příběhem ze života. Ze života jednoho ne zcela standardního Volkswagena Brouka, který si vás získá hned, jakmile nešťastně zamrká předními světly, zabouchá dveřmi a zamává stěrači. A taky ze života jedné čerstvé absolventky vysoké školy, která si milého Herbieho vyhlédne na vrakovišti, coby svůj dárek k promoci.
Dříve než se na plátně objevily první záběry z filmu, poněkud mě překvapilo pár věcí. Předně to, že jsem ze všech na první pohled svobodných a bezdětných lidí v kině byla nejstarší. Nejvíce diváků tvořili malí kluci v doprovodu rodičů, zejména tatínků. Ha, zřejmě půjde o film spíše pro děti, řekla jsem si. V zápětí mě ale poněkud vyvedla z konceptu první reklama - na antikoncepci. To už k těm malým klukům zas až tak nepasovalo…
Po shlédnutí filmu mohu konstatovat, že film se bude dětem líbit a zřejmě na ně byl i hodně směřován, protože je opatřen dabingem, ale na své si přijdou i dospěláci. Hlavně ti, kterým učaroval legendární Volkswagen Brouk. Jak už jsem naznačila, nejde o ledajaké auto, ale o velmi živého a citlivého závoďáka, který si vás prohlíží skrze přední světla. Když ho zlobíte, osprchuje vás olejem, je lechtivý a dokonce je schopný se zamilovat. Podobně jako se lidem zapalují lýtka, rozsvěcí se Herbiemu při pohledu na slečnu "New Beatle" zadní světla :-).
Různých modelů Brouka použili přitom tvůrci ve filmu celkem 36. Aby ne, když autíčko během filmu neustále někdo otlouká. Mezi modely byl přitom i představitel původního Herbieho, o kterém bylo v Americe v 60. až 80. letech natočeno několik filmů, a na základě jehož příběhů vznikl i Můj auťák Brouk. Zatímco tedy Herbie prožívá svůj návrat na závodní dráhu, v lidském světě s ním prožívá svůj velký závodnický triumf Maggie (Lindsay Lohan), vnučka velkého závodníka Peytona. Vzhledem k tomu, že se ve filmu zamiluje auto, musí se samozřejmě zamilovat i Maggie. Jejím vyvoleným a je Herbieho dvorní mechanik Kevin (Justin Long)
.
Život všem znepříjemňuje do té doby neporazitelný automobilový závodník Trip Murphy (Matt Dillon), hlavní záporák, kterému Herbie připraví nejednu horkou chvilku. Vztahy lidí ovšem ve filmu hrají až druhé housle, těm prvním vévodí hlavně samo autíčko. Celý film doprovází trefně volené hitovky jako např. "Hello, is it me you´re looking for" od Lionela Ritchie (když Herbie poprvé zahlédne svou vyvolenou.). Pokud bych měla film shrnout jednou větou, je to takové příjemné, lehce naivní a pohádkové automobilové pohlazení :-).

O filmu:

Rok: 2005
Oficiální stránka: Můj auťák Brouk
Režie: Angela Robinson
Scénář: Thomas Lennon, Robert Ben Garant, Alfred Gough, Miles Miller
V hlavních rolích: Lindsay Lohan, Justin Long, Michael Keaton, Matt Gillon, Breckin Meyer
Délka: 101 minut

Účastníci zájezdu

30. května 2008 v 8:27 | shagy

Účastníci zájezdu

Kdo byl alespoň jednou v životě na českém autobusovém zájezdu, a to ideálně nějakých pár let nazpátek, určitě mu budou účastníci tohoto zájezdu velmi povědomí. Pár let nazpátky proto, že zřejmě marně doufám, že některé typy zde popisované se v současnosti už tam moc nevyskytují :-).
Viz rodina s dětmi, která si v rámci své spořivé povahy večeři vaří na pokoji na plynové bombě, o homosexualitě si myslí, že je nakažlivá a že by snad v cizině nedejbůh domluvila? Tak trochu Škopkovic rodinka ze Slunce, seno, … , v níž ale nevládne řízná Helena Růžičková, ale neméně řízná žena, výrazově hodně podobná Pavle Tomicové (známé z poslední doby např. ze Snowborďáků nebo Rafťáků).
Zájezdu se dále účastní dvě postpubescentky na neustálém lovu dvounohých mužských obětí, dvě senilní babičky, homosexuální pár, "slavná" hudební hvězda, sebeironická ošklivka Jolana (Anna Polívková) toužící po chlapovi, jeden ošklivec toužící po ženské a stárnoucí manželé (rodiče Jolany), v podání Evy Holubové a Bohumila Klepla, "kteří chtějí celých těch 30 let udělat toho druhého šťastným", ale pořád se hádají.
Takže vcelku slušně reprezentativní vzorek pro sociologickou analýzu. A tak že jo. Dovolenkové osudy této squadry azzury se vzájemně proplétají, všichni by si na zasloužené dovče rádi užili (rozuměj "užili"), ale pořád všichni naráží na nesprávné protějšky. A tak se zase osudí zamíchá a vytvoří se nové dvojice. Tentokrát je to už lepší… Celou tuhle bandu se snaží ukočírovat hudebně nadaná blonďatá naivka v podání modelky Jitky Kocurové, že které má celý zájezd srandu a mě pěkně lezla na nervy :-).
Stejně jako všichni ostatní musí být samozřejmě i řidiči autobusu tak trochu nenormální. Duo Karel & Karel nabádá dovolenkáře s kamennou tváří, aby neodhazovali kosti od kotlet za sedadla, domnívají se, že cestující vylučují formou "lulání" a stále nemohou pochopit, proč se jim ztrácejí vyztužené podšálky, "když jim (lidem) pořád říkají, ať je vrací".
Účastníci zájezdu jsou filmem o klasických českých povahách a rysech jednotlivých věkových kategorií s řadou vtipných hlášek (např. ještě jednou mi řekneš čumáčku a rozbiju ti palubní mikrofon), u kterého se jeden můj kamarád "ani jednou nepodíval na hodinky". Já osobně jsem ke konci maličko ztrácela trpělivost, když se prázdninové osudy jednotlivých protagonistů ne a ne uzavřít. Každému však byl samozřejmě dopřán řádný happy end a do ČR se vrací autobus úplně vyměněných lidí. Tenhle film vás musí bavit, protože při upřímném zamyšlení zjistíte, že tohle už jste někde, někdy zažili - ať už jako divák nebo dokonce samotný aktér …

O filmu:

Rok: 2006
Režie: Jiří Vějdělek
Scénář: Michal Viewegh, Jiří Vejdělek
Hudba: Oskar Petr
V hlavních rolích: Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Jana Štěpánková, Květa Fialová, Jitka Kocurová, Ondrej Koval, Adrian Jastraban, Jaromír Nosek, Martin Sitta, Eva Leinweberová, Šárka Opršálková, Kristýna Leichtová, Martin Pechlát, Miroslav Krobot, Pavel Liška
Délka: 113 minut

Zahulíme uvidíme

30. května 2008 v 8:19 | shagy

Zahulíme, uvidíme

Co se stane, když se dva, celkem rozdílní, kamarádi rozhodnou v pátek večer pořádně zapařit? Trochu zahulej a dostaví se hlad. Když v ten moment shlédnou televizní reklamu na hamburgery White Castle, dostanou na ně takovou chuť, že se rozhodnou je dnes večer za každou cenu ochutnat.
White Castle ale není k nalezení. Tam kde býval už není a jiný nejbližší je až v New Jersey. Cesta tam není, ve zhuleném stavu, rozhodně jednoduchá a tak to našim hrdinům zabere celý film. Zahulíme, uvidíme je poměrně zdařilá komedie. Tvůrci ji sice nazývají nekorektní huličska komedie, nicméně hulení tam není to hlavní. Ani originální název Harold and Kumar Go to White Castle nenaznačuje, že by se mělo o huličskou komedii jednat. Harold s Kumarem sice celý film hučí jak piliňáky a je tam i pár scén, kde hulení je to hlavní, ale většinu času se tím film příliš nezabývá. Huličska komedie je to ale v tom, že to co ti dva za jednu noc zažijou, se za střízliva normálně nestává. No uznejte sami, kdy jste naposled jeli na gepardovi?
Harold (John Cho) je slušný, mladý asiat pracující v bance, do kterého by nikdo neřekl, že se dokáže zhulit jak deka. Stále pokukuje po krásné sousedce Marii (Paula Garcés), se kterou jezdí každý den ve výtahu, ale neodvažuje se jí oslovit a někam pozvat. Když se k tomu konečně odhodlá, Marie je zrovna na cestě pryč. Ale žádný strach, za 10 dní bude zpátky. Kumar (Kal Penn) je původem Ind a má téměř vystudovanou medicínu. Navzdory svému otci ale odmítá veškeré pracovní možnosti, kde by mohl získat nějakou praxi a místo toho se jen tak poflakuje.
Celý film byl natočen s velmi nízkým rozpočtem, nicméně za tu zábavu to stojí. Extrémě jednoduchá dějová linka je neustále přerušována zdařilými gagy, které naše hrdiny vždy na chvíli odvedou z cesty za vysněným cílem. Když se z toho konečně nějak vyhrabou a řeknou si, teď už konečně pojedeme do toho White Castlu, stanese opět něco, co rozhodně neočekávali a z tak jednoduché věci, jako dojed do vedlejšího města a dát si tam hamburger, se stane téměř neproveditelný úkol.
Jako hlavní postavy byly vybráni v podstatě neznámí herci. Až na pár vedlejších rolí v teen-age komediích se zatím nikde neukázali. Spoustu představitelů vedlejších postav naopak poznáte z klasických teen-age komedií. Film režíroval Danny Leiner, od kterého asi znáte film Hele vole, kde mám káru, na který toto, alespoň tématicky, navazuje. Oba tyto filmy jsou založeny na stejně šíleném, nesmyslném a absurdím humoru, nicméně Zahulíme, uvidíme je prostě nějak zábavnější a pro diváka přijatelnější. Nevyskytují se zde sice mimozemšťani, ale vzteklý pes v autě mě dostal, scéna s hnusákem a jeho krásnou ženou je výborná i když očekávatelná, a jízdu na gepardovi asi nečeká nikdo.

O filmu:

Zahulíme, uvidíme
USA / Kanada / Německo, 2004, 88 min
Oficiání web: Harold & Kumar Go to White Castle
Režie: Danny Leiner
V hlavníh rolích: John Cho, Kal Penn, Ethan Embry, Luis Guzmán, Neil Patrick Harris, Jamie Kennedy, David Krumholtz, Eddie Kaye Thomas, Ryan Reynolds, Anthony Anderson

Road Trip

30. května 2008 v 8:11 | shagy
Road Trip - Road Trip
Originální název: Road Trip Motto: Smahnul ji Typ filmu: Dobrodružný, Komedie Rok výroby: 2000 Režie: Todd Phillips Hrají: Breckin Meyer, Amy Smart, DJ Qualls, Anthony Rapp, Fred Ward, Ethan Suplee, Mary Lynn Rajskub, Seann William Scott, Paulo Costanzo, Tom Green, Rachel Blanchard, Andy Dick, Horatio Sanz, Rhoda Griffis, Marla Sucharetza, Edmund Lyndeck, Ellen Albertini Dow, Jessica Cauffiel, Kohl Sudduth, Wendell B. Harris Jr., Rini Bell, Jaclyn DeSantis, Aliya Campbell, Kim Fox, Patricia Gaul, Richie Dye, Tim Ware, Julia Wright, Paula Claire Jones, Richard Peterson Pokud máš svou holku a "smahnul" jsi náhodou jinou, za nevěru se nepovažuje:
- když ta tvá je zrovna na opačném konci země
- když jsi byl "sjetej" tak, že si nic nepamatuješ, protože o čem nevíš se nestalo
- když jsi měl hned dvě najednou, protože pak se ty dvě vzájemně vyruší.
Nevěra povýšená na horor nastává až ve chvíli, kdy to zaznamená videokamera a někdo, byť i nešťastnou náhodou, kazetu odešle tvé partnerce. A právě to se stalo Joshovi. Když to zjistil, naložil své dva kolegy - vyznavače lehkých drog Rubina, hvězdu univerzitních večírků E.L. - a také zamindrákovaného Kylea, protože jeho otci patřilo auto. Neumíte si představit, co všechno je potkalo na cestě dlouhé bezmála 3000 kilometrů...

Americká komedie Road Trip je hraným debutem oscarového dokumetaristy Todda Philipse (vznikl v produkci režiséra Ivana Reitmana - Dvojčata, Policajt ve školce, Junior ad.). Svým zaměřením i dráždivým, sexem zabarveným humorem, je srovnatelná s loňským hitem Prci, prci, prcičky. Jejími hrdiny je čtveřice studentů, která se bezhlavě vzdá na dlouhou cestu plnou bláznivých dobrodružství a bizarních zápletek. Až v cíli zjistí, že byla vlastně úplně zbytečná, ale také naprosto neopakovatelná. Nepochybně pobaví i vás. Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)Road Trip (Road Trip)

Klub sráčů

29. května 2008 v 17:14 | shagy
Klub sráčů - Kevin & Perry Go Large
Originální název: Kevin & Perry Go Large Motto: Smaží to tak, až jím tečou vinyly... Typ filmu: Hudební, Komedie Rok výroby: 2000 Režie: Ed Bye Hrají: Harry Enfield, Kathy Burke, Rhys Ifans, Christopher Ettridge, Laura Fraser, James Fleet, Louisa Rix, Tabitha Wady, Paul Whitehouse, Natasha Little, Anna Shillinglaw, Badi Uzzaman, Sam Parks, Kenneth Cranham, Mark Tonderai, Patsy Byrne, Amelia Curtis, Frank Harper, Rupert Vansittart, Steve O'Donnell, Shugs, James Dark, James Murray, Steve McFadden, Joe Gunn, Iain Hoskins, Jo Burton, Kerry Burton, Ed Bye, Donna Ewin Je jen jedno místo na světě, kde vládnou DJ-ové a holky o "to" samy žebrají - IBIZA!!! Dva ujetí Angličané, zjevem víc než odpudiví, se vydávají vstříc ztrátě panictví. Doufají, že je to povzbudí na cestě k vysněnému cíli - státi se nejlepšími DJ-i na světě. S kufrem plným kondomů jsou připraveni na to nejlepší léto v životě! Plno skvělé muziky - Fatboy slim, Underworld, Roger Sanchez ...

Scary movie:děsnej biják

29. května 2008 v 17:08 | shagy
Scary Movie: Děsnej biják - Scary Movie
Originální název: Scary Movie Typ filmu: Komedie Rok výroby: 2000 Režie: Keenen Ivory Wayans Hrají: Carmen Electra, Anna Faris, Jon Abrahams, Regina Hall, Marlon Wayans, Cheri Oteri, Lochlyn Munro, Shawn Wayans, Tanja Reichert, Keenen Ivory Wayans, James Van Der Beek, Dave Sheridan, Frank B. Moore, Giacomo Baessato, Kyle Graham, Leanne Santos, Mark McConchie, Karen Kruper, Rick Ducommun, Shannon Elizabeth, Lloyd Berry, Matthew Paxman, Chris Robson, Susan Shears, Peter Bryant, Andrea Nemeth, Craig Bruhnanski, Dan Joffre, Kelly Coffield, Kurt Fuller Držte se !!! nejlepší parodie všech dob přišla ... SCARY MOVIE je o mladých lidech na střední škole . Začíná to vraždou Drew Deckrové ,kterou zabíjí známá postava z Vřískotu . Poté školu prohledává policie a novináři na každym rohu (všimnete si rozhovoru Shortyho pro noviny ... to mě dostalo:D ) . Pak se dozvíte jak naše parta lidí zabila chlápka (který to mohl přežít :D) a pak opět zhulelenej Shorty pronese super hlášku : jo mam papírky , trávu, vodní dýmku tak se můžem pořádně zdunit ... to mě dostalo . Když je Buffy na předání cen MISS tak vřískoťák zabije prvního z naší party a to Grega. Chcete to znát dál ? :) ... tak se na to podívejte , humor je nový a neokoukaný Scary Movie je parodií na hodně filmů ale hlavně Vřískot , Záhada Blair Witch.

Další 10

29. května 2008 v 13:52 | shagy

1) Karl Wolf-Africa

2) Madona ft. Justin Timberlake-4 minutes

3) Sámer Issa-Busted

4) Nirvana-Smells like teen spirit

5) Linkin Park-In the end

6) Vanilla Sky-Umbrella

7) US5-Rythm of life

8) Benassi Bross-Every single day

9) Cinema Bizarre-Forewer or never

10) Lacuna Coil-Enjoy the silence


Europe

28. května 2008 v 20:35 | shagy |  zapomenuté stars
Europe je švédská hard rocková skupina. Známá je především svým hitem z osmdesátých let The Final Countdown.

Skupina byla založená roku 1979 pod názvem Force. První větší úspěch zaznamenala skupina v roce 1982 na soutěži Rock-SM, v jejímž průběhu si skupina změnila název na Europe. O rok později vydali členové skupiny své první album Europe. Album bylo úspěšné především rodném Švédsku a Japonsku. Singl Seven Doors Hotel z tohoto alba se v japonské hitparádě dokonce dostal do první desítky. Po vydaní druhého alba Wings of Tomorow o rok později a hlavně singlu Open Your Heart začala skupina spolupracovat s nahrávací společností CBS. V roce 1986 Europe vydali své nejúspěšnější album The Final Countdown se stejnojmennou titulní skladbou. Tato skladba jim zajistila hudební nesmrtelnost. Okamžitě se vyšplhala na první příčku hitparád 26 zemí světa a celosvětově se prodalo více než 8 miliónú kopií. Ani další skladby z alba The Final Countdown si nevedly špatně. Například Carrie se dostala na třetí příčku americké hitparády. Snad právě gigantický úspěch a z něho plynoucí přehnané očekávání způsobylo, že následující alba Out of This World z roku 1988 a Prisoners in Paradise z roku 1991 nenaplnily očekávání. V roce 1992 sa skupina rozešla a její členové se věnovali sólovým projektům.

V roce 2004 sa skupina opět dala dohromady a pokouší se navázat na své slavnější léta.
Europe-The finall countdown

Queen

28. května 2008 v 20:28 | shagy |  zapomenuté stars
Slavná londýnská rocková skupina. B. May (nar. 1947) začínal ve sk. The Others (vyšel 1 singl) a v r. 1967 zakládá sk. Smile (s R. Taylorem a Timem Staffellem - bg, vyšel rovněž 1 singl). V r. 1970 se ke dvojici May - Taylor (nar. 1949) přidává Freddie Mercury, vl. jm. Frederick Bulsara (nar. 1946, předtím zpíval ve sk. Wreckage, Sour Your Milk Sea , Ibex). V r. 1971 se pak připojuje J. Deacon (nar. 1951) a vzniká Queen.

Stylově zpočátku pod vlivem Led Zeppelin a glam rocku. (Ještě v r. 1973 vydal Mercury 1 singl pod jm. Larry Lurex.) Queen sklízejí velký úspěch albem "II" (1974) a ještě větší albem "Sheer Heart Attack" (1974), obsahujícím hit Killer Queen (ohlas i v USA). V r. 1975 vychází slavný singl Bohemian Rhapsody a významná deska "A Night At The Opera" (1975). V obou případech to byla špička angl. hitparády. Následuje hit Somebody To Love (1976) a úspěšné album "A Day At The Races" (1976), rovněž první v angl. albové hitparádě.

V r. 1977 vyšel R. Taylorovi sólový singl I Wanna Testify (v r. 1981 pak též sólové album Fun In Space). Queen mají další hity, např. We Are The Champions / We Will Rock You (1977),Don´t Stop Me Now (1978) , Bicycle Race (1978) , Crazy Little Thing Called Love (1979, 1. v amer. hitp.), Another Bites The Dust (1980, 1. v Anglii), Under Pressure (1981, společný snímek s Davidem Bowiem, 1. v Anglii). Úspěšná jsou též alba "News Of The World" (1977), "Jazz" (1978), "Live Killers" (1979), "The Game" (1980) - 1. v Anglii i v USA a "Greatest Hits" (1981) - 1. v Anglii. 80. léta znamenají stylový posun k popu a disco.

V r. 1982 vyšlo méně úspěšné album "Hot Space" (1982), o rok později nahrává B. May minialbum Star Fleet Project. Hit Radio Ga Ga (1984) pochází z úspěšné desky "The Works" (1984). V té době vychází 2. sól. album R. Taylora (Strange Frontier) a objevuje se i sólová nahrávka F. Mercuryho - Love Kills (ze soundtracku filmu Metropolis).V roce 1985 Queen mají obrovské koncerty na rockovem festivalu v Riu a v létě téhož roku mamutí koncert Live Aid , které sledovalo přes 3 miliardy lidí na celém světě. V tom samém roce má F. Mercury i 1. sólové album. V r. 1986 J. Deacon zakládá sk. Immortals, ale Queen jsou stále úspěšní, což platí také o albech "A Kind Of Magic" (1986) - 1. v Anglii a (16). V r. 1987 zakládá R. Taylor sk. The Cross (dvě alba v r. 1987 a 1990, pod názvy Snove It a Mad, Bad And Dangerous To Know) a F. Mercury nahrává se zpěvačkou Monsserat Caballe.

V r. 1989 mají Queen hit I Want It All a jejich album "Miracle" (1989) je 1. v angl. hitp. Úspěch se opakuje v r. 1991 v podobě hitu Innuendo a stejnojmenného alba (v obou případech 1. místo v angl. žebř.). 24. 11. 1991 umírá F. Mercury na AIDS. Následně se na špici angl. hitparády vyšplhá album "Greatest Hits, Vol. 2" (1991) a v r. 1992 opětovně i singl Bohemian Rhapsody. Stejně výborně si vede deska "Made In Heaven" (1995). V r. 1994 nahrává Taylor sólové album Happiness? a v r. 1998 album Electric Fire. V roce 1997 Brian ,Roger a John se spolu naposled sejdou ve studiu a nahrají skladbu No One But You , kterou poté vydají na jejich album Queen Rocks (1997).
QueenQueenQueen
Queen-We will rock you

colorfullky 3

27. května 2008 v 10:13 | shagy |  Colorfullky